۲۹ مرداد ۱۳۸۹

قرآن . سوره بقره . آیه 46 . 49 . 53 . 54- متن آیه قرآن :

« ای بنی اسرائیل یاد کنید از نعمت هایی که به شما عطا کردم و شما را بر عالمیان برتری دادم » (قرآن . سوره بقره . آیه 46)

قرآن . سوره بقره . آیه 46 . 49 . 53 . 54
- باز در این سوره نمونه ای از تبعیض الله را شاهد می شویم مگر ما آفریده یک خدا نیستیم چرا بنی اسرائیل را بر عالمیان برتری داد؟!

- متن آیه قرآن :

« و به یاد آرید هنگامی که شما را از ستم فرعونیان نجات دادیم که از آنها سخت در شکنجه بودید تا به حدی که پسران شما را کشته و زنانتان را نگاه می داشتند و این بلا و امتحانی بزرگ بود.» (قرآن . سوره بقره . آیه 49 )
قرآن . سوره بقره . آیه 46 . 49 . 53 . 54

-
یک ممتحن در چه زمانی امتحان میگیرد؟
- اگر خدا به اعمال ما آگاه است دیگر امتحان برای چیست؟!!
- طبق این آیه که ستم فرعونیان بلا و امتحان بزرگی بود می توان نتیجه گیری کرد که خود خدا فرعون را برای آزمایش قوم یهود مامور شکنجه آنان کرد! بنابراین فرعون از طرفی مامور خدا برای آزمایش می شود! و از طرف دیگر مورد قهر خدا قرار میگیرد!!
- این چگونه شامورتی بازی است؟!!!!


- متن آیه قرآن :

« و یاد کنید موقعی را که موسی به قوم خود گفت: ای قوم شما از جهالت گوساله پرست شدید و به نفس خود ستم کردید. اکنون به سوی خدا بازگردید و به کیفر جهالت خود به کشتن یکدیگر تیغ برکشید.این به پیشگاه خدا بهترین کفاره عمل شماست ! آنگاه از شما در گذشت و توبه شما را پذیرفت که خدا بسیار توبه پذیر و مهربان است. » (قرآن . سوره بقره . آیه 53 )

- دقت کنید کفاره جهالت را که گفته شده بهترین کفاره هست چه عمل انسانی است. کشیدن تیغ بر یکدیگر!!

- متن آیه قرآن :

« به یاد آرید وقتی که گفتید ای موسی ما به تو ایمان نمی آوریم مگر آنکه خدا را آشکارا ببینیم پس صاعقه ای سوزان بر شما فرود آمد و آن را به چشم خود مشاهده کردید » (قرآن . سوره بقره . آیه 54)

- مگر الله نادیدنی نیست؟
- مگر گفته نشده که در قیامت هم نمی توان الله را دید؟
- حال چگونه است که برای قوم بنی اسرائیل الله دیدنی می شود ؟! و جسمیت می یابد !
- چرا مسلمانان با داشتن چنین آیه ای با این گفته مسیحیان که " عیسی پسر خداست " مخالفت می کنند؟!نقد زندگی تاریخی حضرت محمد 
جن در قرآن و اسلام 
تناقضات قران
آیا حضرت محمد معصوم بوده؟

۶ نظر:

 1. Behnaz Basiry۲۷.۱۰.۹۰

  در کل تورات هم بنی اسراییل قوم برتر هستند و یکی از شاخه هاش هم میشند قریش و نواده های ابراهیم و نقلی از پیامبر که قریش بهترین افراد هستن یعنی همه چیز برای بهره کشی آماده است

  پاسخحذف
 2. Arash Delbar۲۷.۱۰.۹۰

  به علت حسود بودن قوم بنی اسرائیل در گذشته قرآن چنین فرموده است که شاید دست از حسودی و ستیزه بازی هایشان دست بردارد

  پاسخحذف
 3. Amir Jahednia۲۷.۱۰.۹۰

  و صد البته که داداش خوبه از این مسئله همیشه ناراضیه :)با خودش می گه ما که این همه خوبی کردیم چرا اون بهتره ؟ ینی مسیحی ها می تونن با همچین طرز فکری از قرآن روی برگردونن

  پاسخحذف
 4. Behnaz Basiry۲۷.۱۰.۹۰

  چطور این قوم برگزیده خداوند این همه مشکل داره؟این قوم اینقدر برای خدواند خاصه که باید بین خودشون ازدواج میکردند تا همیشه یکدست بمونند

  پاسخحذف
 5. Arash Iranban۲۷.۱۰.۹۰

  اولن محتویات متناقض وگاهن غلط قرآن بر همگان مشخص هست لطفن سعی نکنید این کتاب بی ارزش را راز آلود و سری جلوه بدهید دوم خداوندی با مشخصات ادیان ابراهیمی وجود نداردو اصولن همیشه خداوند در این ادیان به یک انسان ختم شده البته قوم بنی اسراییل قوم سخت کوش و فعالی هست دراین شکی نیست اما سخنان قرآن و کتب دیگر در باب برتر بودن را نباید زیاد جدی گرفت.

  پاسخحذف
 6. Arash Iranban۲۷.۱۰.۹۰

  بنظر من بزرگترین ظلم انسان به نفس خود در دوران معاصر دورشدن از سیره حضرت عقل است این نیرو مهربان است و خدای بنی اسراییل هم مانند خدای مسلمانان بشری بوده با تمام خصلت های انسانی.

  پاسخحذف

-------------------

وبلاگ نقد قرآن در فیس بوک :

www.facebook.com/alcorana.blogspot