۲۹ مرداد ۱۳۸۹

قرآن . سوره بقره . آیه 30 . 31 . 32 . 33- متن آیه قرآن :

« به یاد آر آنگاه که پروردگار فرشتگان را فرمود من در زمین خلیفه ای خواهم گماشت. گفتند (فرشتگان) آیا کسانی خواهی گماشت که در زمین فساد کنند و خونها ریزند و حال آنکه ما خود ترا تسبیح و تقدیس می کنیم خداوند فرمود من چیزی می دانم که شما نمی دانید.» (قرآن . سوره بقره . آیه 30)

- مگر نه این است که ادم برای زندگی در بهشت خلق شده بود و چون گول شیطان را خورد به زمین تبعید شد! پس چرا هنگام خلقت ادم الله به فرشتگان از همان ابندا نوید خلیفه ای بر روی زمین را می دهد!

قرآن . سوره بقره . آیه  30 . 31 . 32 . 33

- متن آیه قرآن :

« خدا اسماء را به آدم یاد داد . سپس به فرشتگان گفت اگر در دعوی خود صادقید اسماء را بیان کنید گفتند جز آنچه به ما آموختهای چیز دیگری نمیدانیم. اما آدم حقایق اسماء را برای ملائک گفت سپس خدا به فرشتگان گفت اکنون دانستید که من بر غیب آسمانها و زمین دانا وبر آنچه آشکار و پنهان می سازید آگاهم !» (قرآن . سوره بقره . آیه 31 و 32 و 33 )

- چگونه فرشتگان قبل از خلق انسان از آینده خبر داشتند و می دانستند که بشر بر روی زمین به فساد خواهد پرداخت. اما از اسماء بی اطلاع بودند !
- مگر نه اینکه فرشتگان از مجردات هستند و در نهایت کمال خود خلق شده اند. پس این نقصان ندانستن اسماء از کجاست .
- چگونه خدا در جایی که فرشتگان حضور ندارند اسماء را به آدم می آموزد. تا وقتی در حضورشان از او سوال می کند شرمنده نادانی ادم نشود. وقتی خدا خودش اسماء را به انسان یاد داده چگونه می تواند مباهات کند و بگوید اکنون دانستید که من بر غیب آسمان ها و زمین دانا هستم !!
- چون اگر این اسماء را به فرشتگان آموخته بود آنها نیز از عهده جواب بر می آمدند.
نقد زندگی تاریخی حضرت محمد 
جن در قرآن و اسلام 
تناقضات قران
آیا حضرت محمد معصوم بوده؟

۲ نظر:

 1. Mohammadreza Azimi۳۰.۱۰.۹۰

  خداوند خلیفه خود را بر زمین فرستاد تا فرزندانشان با خواهرخود سکس کنند.قابیل وخواهرش..واخرین خلیفه او محمد میباشد که به دختر۹ساله ایستاده تجاوز میکند.تازه اینا خلیفه هستن ببین اگه خودش بیاد چه میکنه

  پاسخحذف
 2. ناشناس۳.۱۰.۹۲

  دوستان عزیز
  در مورد حضرت محمد (ص) لطفا بدون سند توهین نکنید...اگر بحث نه سالگی عایشه است که از نظر اکثر مورخین ،با توجه به تاریخ تولد عایشه و ازدواج ایشان ، در سن نوزده سالگی اتفاق افتاد.
  سند:
  http://www.aparat.com/v/uGae2
  در مورد اینکه فرشتگان آینده رو دیدند ،باید گفت که حضرت آدم اولین انسان روی کره زمین نبوده،ظاهرا موجوداتی بین انسان و میمون روی زمین زیست می کردند که سنگواره های اونها هم موجود هست و همین منشا داروینیسم شد.
  فرشتگان با توجه به اینکه اونها رو روی زمین دیده بودند ،این مورد رو گفتند و همین سند به درستی قرآن هست که به ذکر موجوداتی اشاره کرده که روی زمین فساد می کرده اند و ظاهرا شبیه به انسان بوده اند.
  در مورد اسما به ظاهر اسمای پنج تن آل عبا (ع) بوده و این مورد هنوز خیلی برای کسی مشخص نیست.ولی این موضوع بیشتر اشاره داره به اینکه انسان عقل تحلیلی داشت که تحلیل می کرد و حقایق را موشکافی میکرد در صورتیکه فرشتگان شاید به چیزی شبیه به کامپیوتر شبیه بودند که فقط به آنچه گماشته شده بودند واقف شده بودند و دارای اختیار و پویندگی در حد انسان نبودند.
  به نظر شما آیا کامپیوتر های دست ساز انسان می تونه مثل خود انسان پویندگی و تکامل داشته باشند؟

  پاسخحذف

-------------------

وبلاگ نقد قرآن در فیس بوک :

www.facebook.com/alcorana.blogspot