۲۹ مرداد ۱۳۸۹

قرآن .سوره صافات آیه 139. 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 . 146


- متن آیه قرآن :

و یونس از رسولان است.
زمانى را که یونس به سوى کشتى پر (از جمعیت و بار) فرار کرد.
و با آنها قرعه افکند مغلوب شد.
( یونس را به دریا افکندند ) و ماهى یونس را بلعید، در حالى که مستحق سرزنش بود
و اگر او از تسبیح کنندگان نبود.
تا روز قیامت در شکم ماهى مى ماند.
یونس را (رهائى بخشیدیم ) در یک سرزمین خشک خالى از گیاه افکندیم در حالى که بیمار بود.
و بوته کدویى بر او رویاندیم .
( قرآن .سوره صافات آیات 139 -146 )

در اینجا مجددا با داستان تخیلی و کودکانه دیگری برخورد می کنیم که ناخوداگاه ذهن را به یاد " کارلو کلودی " نویسنده ماجراهای پینوکیو می اندازد !
و زندگی پدر ژپتو در شکم نهنگ !!

قرآن .سوره صافات آیه 139. 140 . 141 . 142 . 143 . 144 . 145 . 146- گویا الله مخاطبین خود را مانند مخاطبین ماجراهای پینوکیو از رده سنی کودکان انتخاب می نموده !! و می نماید !!
- آیا امکان داره یک ماهی انسانی را زنده زنده و بدون آسیب ببلعه؟!!
- آیا حضرت یونس درون معده و شکم یک ماهی بدون اکسیژن می تواند زنده بماند؟!!
- حضرت یونس با انزیم های معده ماهی چه می کرده؟!
- حضرت یونس چگونه آب و غذای مور نیاز خود را تامین می کرده ؟!!
- این چگونه ماهی است که بر خلاف طبیعتش ابتدا حضرت یونس را بدون هیچ اسیبی می بلعد و مجددا بدون هیچ آسیبی از بدن خود خارج می کند؟!!
- دوباره الله ادعایی می کند ، به مراتب گنگ تر و نابخردانه تر ! چرا که می گوید اگر حضرت یونس استغفار نمی کرد ! تا قیامت در شکم ماهی می ماند!!
- جلل الخالق این ماهی چگونه می توانسته تا قیامت زندگی کند؟!!
- آیا حضرت یونس هم در شکم ماهی زنده می ماند تا روز قیامت ؟!!
- مسلمانان با داشتن چنین مطالبی در کتاب مقدس خویش است که مورد سواستفاده دین فروشان در خلق امام زمان در چاه جمکران قرار می گیرند!!
- به نظر خالقین داستان فانتزی و تخیلی امام زمان از داستان حضرت یونس الهام گرفته باشند!!نقد زندگی تاریخی حضرت محمد 
جن در قرآن و اسلام 
تناقضات قران
آیا حضرت محمد معصوم بوده؟

۱۲ نظر:

 1. Mohamad Ahmadi۲۵.۱۰.۹۰

  الان اگه من مسلمون باشم ميگم:خفه شو ****ى *****.خاك تو سرت كن مزدور آمريكا.خودت پينوكيويى نفهم! اونقد نميفهمى كه منظور از ماهى زندان الهى يه!! بدبخت بيسوات تو رو چه به فهم قرآن؟
  -----------------------
  نويسنده پينوكيو قرآن هم ميخونده انگار!!

  پاسخحذف
 2. تفسیرات آخوندی واقعا ذهن خلّاقی میخواهد،البته داستانهای قرآن ربطی به محمد ندارد،محمد فقط این افسانه های الهی رو شنیده بود،و از خودش در نیاورده

  اینکه در مورد ادعاهای پوچ دینی محمد را مقصر بدانیم بی انصافیست،او خود محصول صدها سال تفکر الهی-دینی گَند زَده شده است،بیشتر مصاف بی دینان و دینداران بر سر احکام ادیان و مانند اینهاست .... وَگر نه افسانه ها و ادعاهای کودکانه دین زمان درازیست

  پاسخحذف
 3. عليرضا توهم۲۵.۱۰.۹۰

  Mohamad Ahmadi

  اين چيزا فقط مربوط به اسلام نيس در مسيحيت هم اين جريان وجود داره كارلو كولودى هم عرفان مسيحى الهام گرفته دورشدن پينوكيو از پيش ژپتو ( هبوط آدم) ، گول خوردنش (گول خوردن آدم توسط شيطان) ، رفتن تو شكم ماهى ( ماجراى يونس) همه اون ماجراهايى كه تو پينوكيو مى افته تو عرفان دينى اعم از مسيحيت و اسلام قابل ردگيريه

  پاسخحذف
 4. Behzad Shomal۲۵.۱۰.۹۰

  مسلمانها هر جا کم میارن هزار جور تفسیر میکنند که منظور از این یه چیز دیگه بوده.....فکرشو بکن واسه بسم الله اارحمن الرحیم یه کتاب تفسیر کردند حالا واسه یونس و ماهی چی کار کردن خدا میدونه

  پاسخحذف
 5. خیلی وقت که آخوندهای اسلام هیچ مطلبی در مورد داستانهای قران عاصم بیان نمیکنند .گویا بسیار باعث شرمساریست

  پاسخحذف
 6. Sima Saadatabad۲۵.۱۰.۹۰

  یه زمانی هم وقتی نیتن جریان جازبه زمین ، برادران راین داستان پرواز ، بل داستان تلفن ، و تلویزیون را هم تعریف میکردند ، همه میگفتند بیچاره دیوانه شده است ... حالا دقیقا حالت همانها برای شما پیش آمده است وقتی در ذهن محدودتان نمیتوانید این ها را حلاجی کنید ناگهان میگویید :
  """ الله مخاطبین خود را مانند مخاطبین ماجراهای پینوکیو از رده سنی کودکان انتخاب می نموده """
  اشتباه شما همین است که نمیدانید مخالفین الله و قرآن از کودکان هستند ، کودکانی که توان درک قدرت لایناهی و حد خداوند را ندارند ...

  پاسخحذف
 7. اين چيه نوشتى؟
  معلومه كه تو دهن ماهى رفته. چطور محمد كره ماه رو نصف كرد و دوباره به هم چسبوند،بدون اينكه مشكلى براى مدار 23 درجه زمين به وجود بياد. يا موسى كه دريا رو نصف ميكرد و چوبش اژدها ميشد.
  يا اونكه اسمش رو يادم نيست؟ ابراهيم بود كي بود؟ همون كه با خدا بازيش گرفته بود جك و جونورا رو تيكه تيكه ميكرد دوباره به هم ميچسبوند،ميگفت حالا زنده شدن.

  پاسخحذف
 8. خشایار جمشیدی۲۵.۱۰.۹۰

  یه زمانی میگفتن شهاب سنگ رو الله به سمت اجنه پرتاب میکنه تا دزدکی چیزی رو از بارگاه الله گوش ندن و فضولی نکنن همه باور میکردن اما با پیشرفت دانش و علم و روشن شدن قضیه همه به این خندیدند جز یک عده کودکان بزرگسال که آنرا جدی میگیرند!

  پاسخحذف
 9. Hosin Nickzad۲۵.۱۰.۹۰

  عجاز و قدرات الهي ميبااشد كه هيج انسااني قاادر بر ااين حكم نيست جز خدااي بزرك يادمون نره كه زميني كه در ان زندكي ميكنيم در خطر شهاب سنكهاي بزركي هست كه اطراف ان رد ميكنند اما برخووردي با زمين نداارند بس اينا همه اعجااز و قدراات فوق البشري هست كه هيج قدرتي نمتواند حاكم بر جنين قدرتي بااشد جز خدايي كه من و تو رو افريده

  پاسخحذف
 10. گفتم که،اکثر تفکرات اسلامی مربوط به ادیان قبلی و تفکرات جاهلیت میشه،یه دوست خوبی میگفت : ادیان جدید همیشه وامدار ادیان قبلی هستند،به همین خاطر آنها را میپذیرند،اما ادیان قبلی چون وابسته به ادیان بعدی نیستند همیشه پیروان آنان به ستیز با ادیان بعدی میپردازند

  روزه،طواف دور کعبه،داستانهای قرآن،نماز، و ..... همه از ادیان قبلی و یا اعتقادات قبلی الهام گرفته شده اند،محمد نیز یک انسان بوده،و متاثر از فرهنگ و اعتقادات زمان خود

  پاسخحذف
 11. Niloofar Ahmadi۲۵.۱۰.۹۰

  دین اسلام لحاف چل تکه ای است ساخته شده از اعتقادات مردمان مختلف و قبایل در قرنها پیش از عقاید و آداب هندوها در شرقی ترین نقطه تا افسانه ها ی مردمان قوم بنی اسراییل در غربی ترین نقاطی که دست محمد به /انها میرسیده همه اراجیف آنها را یکجا در کتابی بنام قران جمع کرده به عنوان نمونه نماز مسلمانان برگرفته از نماز "پنج گاه " زرتشتیان و مناسک حج " رسوم بت پرستی قبایل عرب صحرای حجاز و قربانی کردن گوسفند " از رسومات مردمان سرزمین ایلام بوده .

  پاسخحذف
 12. ناشناس۱۲.۲.۹۳

  سلام نمیدونم کدوم آقای محترمی این رو تفسیر کرده ولی واقعا کمی قبل از اینکه حرفی بزنی فکر کنید بد نیست .. همان خدائی که تو را در شکم مادرت در حالی که روح در تو دمیده شده بود زنده نگه داشت و بزرگت کرد بدون اینکه آنزیم معده مادرت روی تو تاثیر بد بگذاره یا بدون آب و غذا و اکسیژن تو رو تونست زنده نگه داره ، میتونه یونس رو در شکم یک ماهی سالم نگه داره .

  پاسخحذف

-------------------

وبلاگ نقد قرآن در فیس بوک :

www.facebook.com/alcorana.blogspot